Orange Video fest LifeTube
komentarzy

Zbliża się II edycja Orange Video Fest by LifeTube

OVF to największa impreza youtubowa w Polsce. Druga edycja festiwalu to również okazja do spotkania wielu znakomitych gwiazd muzycznych. Na scenie głównej będzie można usłyszeć między innymi raperów VNM oraz KaeN, a także szwedzką wokalistkę Sofię Karlberg.

Podczas II edycji Orange Video Fest by LifeTube – największej takiej imprezie w Polsce – obok strefy gamingowej i występów najsławniejszych youtuberów, pojawi się wiele gwiazd sceny muzycznej. Ogromne zainteresowanie pierwszej edycji festiwalu przekonało organizatorów o potrzebie rozbudowania programu. Na festiwalu pojawi się m.in.: raper B.R.O. oraz związani z wytwórnią Independent Digital – Abel i Komil. Fanów Jasia Dąbrowskiego ucieszy jego gościnny występ z wokalistką Sylwią Przybysz, zaś głównym punktem wieczoru wieńczącym festiwal jest koncert szwedzkiej gwiazdy YouTube – Sofii Karlberg.

Z wytwórni Prosto, która jest partnerem wydarzenia, pojawią się artyści, których klipy notują wielomilionowe wyświetlenia na YouTube – VNM, KaeN oraz Małolat. Firma Prosto jest właścicielem jednego z największych polskich kanałów muzycznych na YouTube. ProstoTV, jako pierwszy tego typu kanał w Polsce, przekroczył milion subskrybentów, dzięki czemu, podczas imprezy zostaną wyróżnieni Złotym Przyciskiem. W strefie targowej zaś stanie stoisko marki Prosto, na którym dostępne będą albumy wykonawców i  markowe ubrania w promocyjnych cenach.

I edycja Orange Video Fest by LifeTube okazała się jednym z największych internetowych wydarzeń 2014 roku – 6 grudnia warszawski Torwar odwiedziło ponad 8 000  osób, które miały okazję spotkać na żywo swoich ulubionych twórców. Jest to największe tego typu wydarzenie w Europie, porównywalne z amerykańskim VidConem.