sisterwood_04032015-6
komentarzy

z widokiem na sukces: SISTER WOOD

Szturmem podbili serca członków Akademii Fonograficznej, mimo, że w momencie ogłoszenia nominacji do Fryderyków mieli wydanego tylko jednego singla – Under Covers. SISTER WOOD to polsko-angielskie trio, które dopiero co wydało na świat swój debiutancki album. Świetny debiutancki album. Skoro jednym utworem potrafili znaleźć się w jednym worku debiutantów z The Dumplings czy Grzegorzem Hyżym (którzy swoją drogą z debiutantami 2014 niewiele mają wspólnego) to coś musi być na rzeczy!

Londyn od zawsze kreował oddanych muzyce artystów, wrażliwych, ambitnych i co najważniejsze – poszukujących ciekawych brzmień, nic więc dziwnego, że to właśnie tam ścieżki dobrze znanego w Polsce Łukasza Moskala skrzyżowały się z muzyczną drogą obraną przez siostry Wood. Poznali się gdy Łukasz był w trasie z jednym z zespołów z którym współpracuje. Jak mówią – nigdy nie planowali kariery, chcieli tylko wspólnie tworzyć, tak powstał zespół SISTER WOOD.

Słuchamy bardzo dużo muzyki i ciężko byłoby wymienić coś konkretnego.Cenimy dobra muzykę. Gdy spotkaliśmy się pierwszy raz,  zabawne było to, że słuchaliśmy podobnych a czasem tych samych rzeczy.Wiele rzeczy,wiele czynników wpływa na naszą twórczość.

Skąd pomysł na karierę w Polsce?

W Polsce jest tylko Łukasz i Rachel, Sarah mieszka w Londynie. Zdecydowaliśmy wydać nasz debiutancki album tutaj, dlatego że Łukasz jest dość silnie związany na dzień dzisiejszy z Polską,  więc myślimy że to dobry początek naszej przygody.

Planujecie wydać  Wasz album w Wielkiej Brytanii ? Czy raczej na stałe zwiążecie się z Polską?

Na razie jesteśmy skupieni na sprawach bieżących. Wydaliśmy album w Polsce i tu go promujemy, co będzie jutro tego nie wiemy. Chcemy dotrzeć do jak najszerszej publiczności na całym świecie. Czy to się nam uda? Czas pokaże. Możliwości jest wiele, nie chcemy teraz o tym mówić bo to nie czas na to.

DSC_0122

Grupa sukcesywnie promuje Language Barriers  koncertując z takimi gwiazdami polskiej sceny jak HEY, Marysia Peszek czy Skubas. Na żywo mocne bębny znakomicie współgrają z klawiszami i delikatną grą skrzypiec. Całość dopełniana świetnymi wokalami Sarah i Rachel Wood czaruje. Najbliższy występ szykuję się na poznańskim, wyprzedanym już festiwalu Spring Break. Jeśli udało Wam się nabyć karnet koniecznie zapiszcie w kalendarzach datę i miejsce koncertu Sister Wood (piątek, 24 kwietnia, godzinna 20.30, scena na piętrze).

Czy potraficie wskazać ulubione polskie miasto? Czy jakiś polski zwyczaj Was zaskoczył?

Udało nam się odwiedzić sporo wspaniałych miejsc w Polsce więc byłoby naprawdę trudno wybrać to jedno. Warszawa jest miastem, które najbardziej eksplorujemy, ponieważ spędzamy większość czasu w tym mieście. Jeśli chodzi o polskie zwyczaje są one czasem zaskakujące, Polska jest bogata w takie rzeczy i jest to mega interesujące!

Co lubicie w Polsce najbardziej, czy czujecie się tu jak w domu, czy raczej jak na wakacjach z daleka od Anglii?

Polska ma bogata historię i kulturę, poza tym ma wiele wspólnego z Wielką Brytanią. Macie super bary mleczne! Nie wszyscy mieszkamy w Polsce, non stop latamy między UK a Polska. Wielka Brytania zawsze będzie domem dla Rachel i Sarah tak jak Polska dla Łukasza.

Na album Language Barriers składa się 10 idealnie współgrających ze sobą utworów. Są ostrzejsze brzmienia, bardziej dynamiczne utwory jak świetne nagranie Slow Mover, a także delikatne i spokojne Self Sabotage czy Emmanuel. Całość świetnie się przenika, uzupełnia, chociaż oczywiście są utwory które bardziej zapadają słuchaczowi w pamięć. Nic dziwnego, że grupa na single wybrała kolejno Under Covers i TheseWords, w obu przypadkiem reżyserią klipów zajął się Michał Braum.

Jak czujecie się z nominacją do Fryderyków? Udało Wam się to osiągnąć po wydaniu jednego singla, wiele portali muzycznych wymienia Was jako „muzyczną nadzieję 2015”, czy czujecie presję związaną z odbiorem płyty przez słuchaczy?

Nie czujemy żadnej presji. Jesteśmy szczęśliwi, że zostaliśmy nominowani. Cieszymy się, że zostało to zauważone. Gratulujemy też artystom, którzy są nominowani i życzymy powodzenia!

Zdobywców 21. edycji Fryderyków poznamy już 23 kwietnia podczas uroczystej Gali w Teatrze Polskim. Impreza transmitowana będzie w TVP2. Trzymamy bardzo mocno kciuki za SISTER WOOD, życzymy owocnej promocji płyty i czekamy na koncerty.

A teraz upraszamy o jak najszybsze zapętlenie albumu Language Barriers w zaprzyjaźnionych Wam serwisach streamingowych!