IMG_9245
komentarzy

Vena Valley – relacja z obchodów dziesięciolecia zespołu

Tegoroczny szesnasty czerwca, dla mieszkańców Częstochowy był wspaniałą okazją do świętowania nie tylko zbliżających się wakacji, ale także oficjalnych, dziesiątych urodzin Częstochowskiej kapeli Vena Valley.

IMG_9325

Koncert został zorganizowany przy współpracy wielu znakomitych artystów, zaangażowanych w częstochowską (i nie tylko) scenę. Wydarzenie odbyło się w ramach Muzycznej Bramy – cyklu imprez organizowanych przez miasto Częstochowa.

Artyści z Vena Valley przy współudziale kolegów z branży oraz byłych członków zespołu, przygotowali bardzo obszerną setlistę, obfitującą w dobrze znane koncertowym wyjadaczom sztandary jak: Milion, Zapomniana, Odchodzisz, jak również przearanżowane utwory, między innymi takich wykonawców jak ATB. Duże wrażenie przyniósł utwór niezarejestrowany na żadnej płycie – Lullaby z wywołującą ciarki na plecach partią trąbki, czy Prosto w Twarz z zeszłorocznej EPki dostępnej w limitowanym nakładzie.

Wielką niespodzianką był instrumentalny utwór, który stosunkowo odstawał od reszty, a to za sprawą niekonwencjonalnych zmian tempa, aranżacji gitar, niebanalnych zagrywek klawiszowych i sekcji perkusyjnej. Chłopaki pokazali klasę i niebanalną zdolność tworzenia połamanych, ale bardzo interesujących w formie kompozycji.

IMG_9323

Całość dopieszczała scenografia z wykorzystaniem króliczych masek, wyjątkowa – bo rodzinna – atmosfera i bardzo intymny oraz sentymentalny charakter imprezy. Pojawiły się od dawna nie grane kompozycje oraz duety, w parze z wokalistką- Justyną Krysiak, które zapadną w pamięci nie jednemu uczestnikowi urodzin Veny.
Polecam wszystkim podążanie za królikiem, gdyż zespół od jakiegoś czasu ponownie intensywnie koncertuje oraz pracuje nad nowym krążkiem, następcą Playground.