Tricky - Adrian Thaws
komentarzy

Tricky promuje Adrian Thaws w Łodzi

Legenda trip-hopowej sceny z Bristolu i współtwórca sukcesu Massive Attack, wystąpi 30 października 2014 w łódzkim Klubie Wytwórnia. Artysta promował będzie wydany we wrześniu, nowy studyjny album zatytułowany Adrian Thaws.

W 1995 roku Tricky odniósł wielki sukces solo, wydał debiutancki album Maxinquaye. Dziś ma na koncie dziewięć studyjnych płyt i współpracę z wielkimi postaciami sceny. Komponował dla Bjork, którą możemy usłyszeć w dwóch piosenkach na płycie Nearly Good. Z PJ Harvey nagrał „Broken Homes” na albumie Angels With Dirty Faces. Na Blowback pojawiają się Anthony Kiedis i John Frusciante z Red Hot Chili Peppers oraz Cyndi Lauper i Alanis Morissette.

Jest odkrywcą talentu  Martiny Topley-Bird (współpracowali przy produkcji krążka Pre-Millenium Tension) oraz Costanzy Francavilla. W 2008 roku Tricky powrócił w wielkim stylu za sprawą doskonałego albumu Knowle West Boy. Kolejne lata przyniosły dancehallowy Tricky Meets South Rakkas Crew oraz doskonały Mixed Race z hitem „Murder Weapon”.

W maju zeszłego roku ukazała się płyta False Idols, wydana po raz pierwszy w założonej przez niego wytwórni, a dystrybuowana przez !K7. Tym razem Tricky powraca z nowym albumem zatytułowanym Adrian Thaws, który na żywo, usłyszeć będzie można w Wytwórni już za tydzień.

Organizator: Wytwórnia
30.10.2014, godz. 20:00

Bilety (miejsca stojące):

  • Przedsprzedaż do 29 października: 90 zł z Kartą Wytwórni, 100 zł – bez
  • W dniu koncertu: 110 zł