Stardust Memories
komentarzy

Stardust Memories i ich magiczna psychodelia na żywo w Warszawie

W najbliższy czwartek (28.11.2013) w warszawskim klubie Kosmos Kosmos, materiał z debiutanckiej EPki a także z przyszłego longplaya zaprezentuje grupa Stardust Memories.

Stardust Memories to zespół założony przez muzyków grup Marii Peszek, Voice Band, Letters From Silence i Magnificent Muttley. Razem tworzą specyficzną i niespotykaną na polskim rynku muzyczną mieszankę – od korzennych, „rootsowych”, amerykańskich dźwięków z obszaru bluesa, country, folku i bluegrassu, przez kosmiczną psychodelię, aż do współczesnej, inspirowanej brzmieniami retro & vintage, alternatywy. Specyficzny klimat kompozycji kreują głębokie znane z produkcji z lat 60’ pogłosy, mocny i zmysłowy wokal oraz psychodeliczne dźwiękowe efekty, które w połączeniu z akustycznym brzmieniem skrzypiec i mandoliny budują atmosferę rodem z soundtracków do filmów Tarantino, Rodirgueza czy Jarmuscha.

Grupa zaistniała w 2012, wydając EP-kę z oryginalnymi interpretacjami utworów szeroko pojętej muzyki alternatywnej, rockowej i elektronicznej. Ubrane w nową, autorską szatę dźwiękową, stanowią interesującą, nieraz mocno zaskakującą alternatywę dla często już klasycznych oryginałów. W 2013 Stardust Memories rozpoczęli pracę nad debiutancką, autorską płytą. Planują wydanie pierwszego longplaya na I połowę 2014r. Zwiastuje go klip do utworu „Wishlist”, zarejestrowany podczas sesji na żywo w czerwcu 2013r.

Data wydarzenia: 28.11.2013
Klub Kosmos Kosmos,
ul. Koszykowa 55 Warszawa
Start: 21:00
Bilety 15 PLN

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g2lpAicnatY[/youtube]