Revision Thing Cover Large
komentarzy

Revlovers – Revision Thing (Gish!, 2013)

14 listopada 2013 roku odbędzie się premiera debiutanckiej płyty łódzkiego zespołu Revlovers pt. Revision Thing. Tych 11 utworów udowadnia, że w Polsce pojawił się zespół, który za swój cel obrał powrót do klasycznego songwritingu spod znaku The Beatles, Fleetwood Mac czy Pixies. Jak wspominają muzycy: „Piosenki zebrane na albumie to podsumowanie pierwszych trzech lat istnienia zespołu, który na pierwszym miejscu postawił sobie za cel poszukiwanie zrozumienia”. Materiał powstawał przez ponad rok pod czujnym okiem Kamila Łazikowskiego z Cool Kids of Death. Długi okres produkcji podyktowany był faktem, że Revs pragnęli uzyskać na swojej płycie jak najbardziej naturalne brzmienie przepełnione starymi analogowymi instrumentami, takimi jak klawisze Rhodes czy syntezatory Mooga. Całość graficzną wydawnictwa opracował łódzki grafik-plakacista Krzysztof Iwański – nagrodzony m.in. na Biennalle plakatu w Chicago.

Revision Thing to projekt w 100% zrealizowany wg zasady DIY (Do It Yourself). Album ukaże sie za pośrednictwem labelu płytowego Gish, powołanego przez muzyków zespołu. Środki na wydanie albumu grupa zebrała w niespełna 2 miesiące za pośrednictwem platformy crowdfundingowej MegaTotal.pl.

Promujący wydawnictwo singiel pt. Copacabana spontanicznie wdarł się na playlisty wielu polskich rozgłośni radiowych min. Programu Trzeciego Polskiego Radia, gdzie w lipcu 2013 został piosenką dnia.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0VT4RBNunj0[/youtube]