Pustki
komentarzy

Pustki zagrają w łódzkim Stereo Krogs

Już w najbliższą sobotę (25 kwietnia 2015) w łódzkim Klubie Stereo Krogs odbędzie się koncert grupy Pustki. Jako support zaprezentuje się łódzka formacja Semantyka.

Pustki

Zespół został założony w sierpniu 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą przez gitarzystę Radka Łukasiewicza i śpiewającego basistę Janka Piętkę. Pierwszego składu dopełniali klawiszowiec Łukasz Nowak, perkusista Grzegorz Śluz oraz Milena Łukasiewicz, grająca na instrumentach perkusyjnych. Jako, że próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie „pustkami”, muzycy postanowili nazwać swój zespół – Pustki.

Zaczynali od prostego alternatywnego rocka, który zaprezentowali na debiutanckiej płycie Studio Pustki w 2001 roku. Na albumie zaprezentował się już nieco inny skład, ponieważ na instrumentach klawiszowych Łukasza Nowaka zastąpił Daniel Pigoński. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka Patyczak zyskała status alternatywnego przeboju.

Niedługo po wydaniu debiutanckiej płyty, w 2002 roku, doszło do kolejnych zmian w składzie. Zespół opuścili Milena Łukasiewicz oraz Daniel Pigoński (który założył później takie formacje jak Elektrolot czy Polpo Motel), a nowym nabytkiem grupy został basista Filip Zawada. Janek Piętka, dotychczasowy basista, przejął natomiast funkcję klawiszowca. W tym zestawieniu personalnym nastąpił okres grania rozbudowanych, improwizowanych i w dużej mierze instrumentalnych kompozycji (występy m.in. na Festiwalu Wujek).

Semantyka

Semantyka powstała w Łodzi, w maju 2014 roku z potrzeby stworzenia projektu, który skupiałby się bardziej niż zazwyczaj ma to miejsce we współczesnej muzyce, na tekście. A tekst ma formę poezji – nie do końca ładnej, nie zawsze zgrabnej, ale na pewno nie obojętnej Odbiorcy

Semantyka w swojej muzyce łączy elementy rocka, poezji śpiewanej oraz elektroniki. We wrześniu 2014 roku ukazała się pierwsza EPka zespołu zatytułowana B. Od 22 listopada 2014 roku zespół nieprzerwanie koncertuje.
7 lutego 2015 muzycy dali koncert live w Radiu Żak. Na maj 2015 planowane jest wydanie 2 EPki zespołu.

25 kwietnia 2015, godz. 21:00
Stereo Krogs, ul. Zielona 8, 90-414 Łódź
wstęp: 25/30 zł