unnamed
komentarzy

PiotrkOFF Art Festival – znamy kolejnych artystów

Szósta edycja PiotrkOFF Art Festival odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 19-20 września. Na imprezie tradycyjnie najwięcej będzie muzyki, ale jak zwykle nie zabraknie też innych dziedzin sztuki. W tym roku na PiotrkOFF będzie m.in. jazz, skandynawskie brzmienia, energetyczny alternatywny rock i elektronika. Pierwsi potwierdzeni goście to Babu Król, Jazzpospolita, Inqbator oraz Plum, czyli czołówka polskiej alternatywy!

Festiwal wpisał się już na stałe w kulturalną mapę Piotrkowa. Odbywa się od 2009 roku. Na imprezie grały zespoły zagraniczne, ale też polskie, które występowały na największych festiwalach – krajowych i zagranicznych. PiotrkOFF odwiedzili m. in. Muchy, Fismoll, Patrick The Pan, Cool Kids Of Death,Lilly Hates Roses, George Dorn Screams, 3moonboys, Please The Trees (Czechy), The Washing Machine, Don’t Ask Smingus (USA/GBR/PL), Romek Puchowski, Bajzel, L.Stadt, SelFbrush (Czechy), Pustki, Twilite, DagaDana, BiFF, Miąższ, Jelly Belly (Słowacja), The Drain (Czechy), Low-Fi (Włochy), Natalie Loves You, Peter J. Birch, Little White Lies, Setting The Woods On Fire, Keira Is You, Iowa Super Soccer, Budyń czy Halla Nordfjörd (Islandia).

W tym roku na festiwalu ponownie zagrają ciekawi przedstawiciele sceny alternatywnej. Koncerty odbędą się na terenie starego miasta – w Ośrodku Działań Artystycznych, kilku lokalach oraz w dwóch kościołach. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny!

PiotrkOFF Art Festival organizuje Loża Kulturalna Stare Miasto i agencja koncertowa Borówka Music.

Strony internetowe festiwalu: www.piotrkoff.pl oraz www.facebook.com/piotrkoff.art.festival

 

źródło: materiały prasowe