front
komentarzy

Obszar Dźwięku vol.1

Oddajemy Wam do swobodnego pobierania pierwszą składankę, na której znaleźli się bohaterowie dziesięciu podcastów z serii Obszar Dźwięku. Poza znanymi już utworami znalazło się kilka, które dzięki uprzejmości artystów, prezentujemy Wam absolutnie premierowo! Grupa Pensao (kiedyś Pensao Listopad) prezentuje niepublikowany dotąd kawałek Growing Up, Sebastian Pypłacz, stojący za projektem Pan Stian, również ma dla Was najnowszy utwór zatytułowany XXI wiek. Dodatkowo Tobiasz Biliński, członek grupy Kyst, prezentuje swój solowy materiał jako Coldair.

Zapraszam Marcin Niewiedział

 

1. Pensao – Growing Up 

Grupa w skład której wchodzą Adrian Gawłowski, João Sousa, Kamil Radek – to na naszym rynku absolutnie wyjątkowa propozycja. Nikt nie gra tak jak oni, nikt też nie połączył jeszcze polskiego feelingu z portugalskim temperamentem w taki sposób. Jak dotąd nagrali debiutancki album Concerto DendrumGrowing Up to zapowiedź czegoś zupełnie nowego.

2. Kamp! – Crusader evf_rmx

Od niemal dwóch lat wszyscy śledzą ich poczynania, bo śmiało można powiedzieć, że zdobyli sobie fanów i zapełnili parkiety w takim tempie jak żaden polski wykonawca do tej pory. W oczekiwaniu na nowy materiał przypominamy świetnie wykonany remiks utworu Crusader.

3. Jacyś Kolesie – Firewalking (live)

Zespół tajemniczy, borykający się z przetasowaniami personalnymi i własną tożsamością. Raczej nie znany bliżej szerokiej publiczności. Koncertowo – porywający! Cały czas pracują nad debiutanckim materiałem.

4. Pan Stian – XXI wiek

Utwór zapowiadający kolejną EPkę zatytułowaną Drugi Ulubiony Organ. Jak do tej pory za projekt odpowiedzialny był głównie Sebastian Pypłacz, ale nowy materiał powstał już w składzie koncertowym. Premiera wkrótce.

5. Indigo Tree –  leavingtimebehind

Trudno o nich cokolwiek napisać, aby się nie powtarzać. Są jednym z najlepszych i najciekawszych zespołów w naszym kraju. Dwójka zdolnych panów, którzy na nowym albumie zatytułowanym Blanik, zamienili brzmienia akustyczne na elektryczny jazgot.

6. Holdcut – God,Silence & Vodka

Skryty w cieniu swoich produkcji artysta, którego prawdziwe nazwisko brzmi Jacek Zgutczyński. Nagrywa muzykę do filmów, dokumentów i reklam, pracował z Panem Duże Pe. Ostatni jego album to Pure And Life.

7. Coldair (Kyst) – Apple

W momencie premiery tej składanki, zespół Kyst jest cały czas w trakcie prac nad nowym albumem. W ramach pocieszenia udostępniamy utwór z solowego projektu Tobiasza Bilińskiego, tworzącego pod nazwą Coldair.
Utwór Apple tylko dla magnetoffonu!

8. Milcz Serce – O Wódce i Papierosach

Zwrócili na siebie uwagę oryginalną muzyką i odważnym tekstem. Są daleko od modnego indie i imprezowego elektro. Naszą przychylność zdobyli sobie hasłem: „Nie gramy rocka i metalu, nie słuchamy Comy i Cugowskich”

9. Uda – Człowiek gulasz zadaje decydujący cios lutownicą

Można by powiedzieć, że to muzyczny żart, gdyby nie to, że przed nimi takich około jazzowych żartów było już wiele i wszystkie były doskonale opowiedziane. Zespołowi Uda też nic nie brakuje. Nagrali album, koncertują, świetnie się bawią.

10. Siupa  – Yakutian

Zespół Siupa już niestety nie istnieje. Pozostała po nim rewelacyjna Lady Midday i wspomnienie kilku dobrze przyjętych koncertów. Za to już niedługo, na kolejnej składance Obszar Dźwięku vol.2 pojawi się LeeDVD czyli szara eminencja polskiej alternatywy i jednocześnie fundament zespołu Siupa.

POBIERZ TUTAJ

Prawa autorskie: Wszystkie utwory na kompilacji są legalne i zostały na niej zamieszczone za zgodą artystów. Utwory muzyczne podlegają ochronie praw autorskich. Kompilacja może być rozpowszechniana wyłącznie z podaniem źródła, czyli adresu serwisu muzycznego magnetoffon.info. Sprzedaż kompilacji lub pojedynczych utworów na niej zamieszczonych jest zabroniona.

 

 

Komentarze