a0912035600_10
komentarzy

Nino Martino – Colonne Sonore Per Gli Speechi (brak wydawcy; 2012)

Włoski kompozytor Nino Martino, operujący bardzo interesującymi strukturami na przestrzeni szeroko rozumianego ambientu, z naleciałościami modern classical i muzyki filmowej, wydał w 2012r. swój debiutancki album „Colonne sonore per gli speechi”.

Już okładka przynosi bardzo interesujący obiekt, w postaci obrazu abstrakcyjnego Noil Klune, który sporo zdradza jaki materiał możemy znaleźć na płycie. Dominują na niej bardzo delikatne, subtelne pejzaże dźwiękowe, znakomicie mogące ilustrować jakąś artystyczną produkcję video.

Niebywałą wrażliwość w komponowaniu bardzo złożonych fragmentów w duchu IDM przynosi utwór „Rear Door”, niejako wynurzony z onirycznego „Mirrors”, który z kolei nosi znamiona bardziej ambientowe od poprzedniczki. Następny w kolejce „Apnea’s Eve” to już czyste modern classical, leniwie ciągnące się przez prawie pięc minut. Nijak dokonać podziału na części tego materiału bardziej nie wypada. Można się rozdrabniać, ale takich płyt nie wypada oceniać formalnie. Lubię płyty, które słucha się całym sobą. Ta EPka to jedna z takich  rzeczy. Polecam.