niedodzwieki_72dpi
komentarzy

Niedodźwięki – koncert we wrocławskiej Szajbie

Już 19 czerwca kolejny koncert w Szajbie. Tym razem zapraszamy na występ jednego z najbardziej obiecujących polskich projektów muzycznych. Szczypta poznańskiej magii we Wrocławiu, czyli Niedodźwięki w Szajbie!

Mateusz Boruszczak pseudonim Niedodźwięki to muzyk-samouk, który z dźwiękami ma do czynienia od dzieciństwa. W wieku dwunastu lat wziął w ręce swoją pierwszą gitarę, rok później działał już w trash metalowym zespole. Nie ustając w poszukiwaniach swojego stylu, mając piętnaście lat założył kolejną kapelę, grającą tym razem britpop. Wtedy w jego głowie powstał pomysł na Niedodźwięki (jak sam tłumaczy, nazwa wzięła się z niedopowiedzeń – żeby podkreślić ich ważność). Nawiązał również kooperację z zespołem Arkana i to była jego pierwsza przygoda z hip hopem, która mocno odbiła się na późniejszej, solowej już twórczości, głównie poprzez rapowany sposób śpiewania i zabawę słowem. Na teksty wpływ miał również liczny udział w slamach poetyckich (zawsze przynajmniej półfinał) i wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim, który odbył się w Warszawie.

Pierwszą EP-kę, „Koalicja w krainie czarów”, wydał własnym sumptem w styczniu 2011 roku i trafiła ona do szerszej publiczności (pisało o niej m.in. Uwolnij Muzykę! oraz WAFP), natomiast 12 grudnia tego samego roku Niedodźwięki nagrał kolejny mini album zatytułowany „Szybki strumień widoków zza szybki”, dużo bardziej świadomy muzycznie i dojrzalszy tekstowo. To, co zwraca uwagę w muzyce tego młodego artysty to nadzwyczajna wrażliwość i baczna obserwacja rzeczywistości ubrana w inspiracje elektroniczne, nu jazzowe i trip hopowe.

Warto dodać, że obie EPki można ściągnąć ze strony wykonawcy!

http://niedodzwieki.masz.to/
http://www.facebook.com/niedodzwieki

Bilety w cenie 10 zł (12 zł w dniu koncertu) do nabycia w Szajbowym barze, zapraszamy!