Marek Napiórkowski Trio
komentarzy

Marek Napiórkowski Trio (Łódź, Bajkonur, 31.10.2013)

Dość przewrotnie, bo ostatniego dnia października, w łódzkim klubie Bajkonur odbyły się jazzowe Zaduszki z Markiem Napiórkowskim w roli głównej. Trio po raz pierwszy zawitało w rejony Łodzi-Widzewa o czym wspominał sam jazzman, żartując na temat kibicowskich przyśpiewek i stadionowych zwyczajów. Marek Napiórkowski, wraz z basistą Robertem Kubiszynem i perkusistą Cezarym Konradem to jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych jazzowych składów w kraju. Wszyscy muzycy mają na swoim koncie współpracę ze światowej klasy artystami, zarówno w ramach projektów studyjnych jak i koncertowych.

Występ jak zawsze był doskonałą ucztą dla sympatyków gitarowych popisów i basowych improwizacji, wspieranych najlepszą w kraju, jazzową sekcją rytmiczną Cezarego Konrada. Panowie zaprezentowali najbardziej charakterystyczne kompozycje z albumów NAP i Wolno. Mocniejsze „Proxima Parada” i spokojniejsze balladowe „Between a Smile and a Tear” – zabrzmiały pierwszorzędnie, a Mistrz co chwila odkładał gitarę elektryczną sięgając po akustyka. Wszyscy wyczekujący na trzeci studyjny album Napiórkowskiego, doczekali się także kilku dźwięków z nadchodzącej płyty Up.

Słuchając i oglądając Trio na żywo, można całkowicie wchłonąć pozytywną energię, którą Panowie generują na poczekaniu. Wypływa ona z doskonałego zrozumienia, swobody improwizacji, drobnych uśmiechów i spojrzeń wymienianych na scenie.

Poniżej wybrana fotorelacja z czwartkowego koncertu: