Katarzyna Groniec ZOO
komentarzy

Katarzyna Groniec interpretuje piosenki Agnieszki Osieckiej

18 września 2015 ukazał się nowy album Katarzyny Groniec zatytułowany ZOO. Na płycie znajdują się piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, które w warstwie muzycznej zyskały nowatorskie, elektroniczne brzmienia. Ponadczasowe teksty zostały przefiltrowane przez wrażliwość wokalistki, wymykając się tym samym spod interpretacyjnych schematów. Płytę zapowiada singiel „Króliczek”. Wydawnictwo zostało wzbogacone o DVD będące zapisem koncertowej wersji materiału. 

Katarzyna Groniec na płycie ZOO snuje muzyczne opowieści, które układają się w spójną historię, prowadząc słuchacza przez labirynt życiowych smutków i radości. Znakiem rozpoznawczym wokalistki są teksty piosenek dobrane w przemyślany sposób oraz ich interpretacje bazujące na szerokiej skali emocji.

Tytuł albumu nawiązuje do mentalnych klatek, w których żyją ludzie. Stopień pogodzenia z faktem życia w klatkach jest różny u różnych ludzi, wiec próby wyrwania się z nich są bardziej lub mniej zdecydowane. Zwykle za późno okazuje się o co było warto się szarpać, a co było bez znaczenia. – wyjaśnia Katarzyna Groniec.  

W warstwie brzmieniowej piosenki Agnieszki Osieckiej zyskały współczesny wymiar. Aranżacje opracowane przez Łukasza Damrycha w dużej mierze korzystają z elektroniki, przez co utwory nabierają świeżości i współczesnego charakteru.