geeta
komentarzy

GEETA – producentka z Kanady na koncertach w Polsce

Kanadyjska artystka o pseudonimie Geeta zagra koncerty w Gdańsku, Łodzi, Kwidzynie i Warszawie. Finałem polskiej części trasy będzie występ 11 maja w CDQ (19.00, bilety 35 zł), do którego wokalistka zaprosiła warszawskie zespoły lil Ironies I traces to nowhere.

Debiutujące “małe Ironie” zagrają przed Geetą także w łódzkim Bajkonurze dwa dni wcześniej. GEETA to wokalistka, producentka i poetka z Montrealu. Mówi o dźwiękach, które tworzy, że są prawdziwe, delikatne i surowe. Inspiruje się wolnością, szaleństwem, ludźmi, sztuką i życiem. Performerka występuje na różnego rodzaju scenach – od klubów, poprzez teatry, pokazy mody, aż po duże festiwale. Jej występy to mocne, transowe show łączące elektronikę, z graniem na żywo, oraz surrealistyczną poezję z ekspresyjnym i melancholijnym śpiewem.

http://youtu.be/fK3VRqBtVfI

Artystka współpracowała z wieloma twórcami z dziedzin muzyki, filmu oraz video. Występowała na wielu festiwalach, m.in. Glastonbury Festival, New Cinema Festival, Fringe Pop Festival i wielu innych, otrzymała grant na produkcję muzyki teatralnej od Quebec Council of Arts, w 2013 r. była zaproszona do współpracy muzyczno-producenckiej do Erywania przez Armenia Arts and Cultural Sudies Laboratory. W Montrealu współpracuje z chórem Art and Muse.

Szczegóły trasy koncertowej w Polsce:

8 maja – Gdańsk NCK support Symetria
9 maja – Łódź, Bajkonur support lil Ironies
10 maja – Kwidzyn, Stowarzyszenie Underground
11 maja – Warszawa CDQ support lil Ironies + Traces to Nowhere

Ponadto lil Ironies będzie można usłyszeć 8go maja w poznańskich kontenerach.

GEETA zaprosiła do supportowania dwóch koncertów zespół lil Ironies. Debiutująca niedawno grupa jest w trakcie promowania albumu, który doczekał się już pozytywnych recenzji m.in. w KMagu i T-mobile-music.pl. Żywe wykonania “Małych Ironii” mogą okazać się doskonałym wprowadzeniem do seta Geety. Wolne tempa i tzw “brudny minimalizm” – czyli granie oparte na bardzo oszczędnym wykorzystaniu bogatego instrumentarium zespołu – perkusja, kontrabas, elektronika, syntezatory i gitara, z Kintą na tzw. “froncie” – czasem melancholijną, czasem wściekłą, a czasem szaloną niczym w demonicznej burlesce.

Zespół Lil Ironies istnieje od dwóch lat – w trakcie pracy nad debiutanckim materiałem zostali zaproszeni na festiwale – NowoBrzmienia we Wrocławiu, Re:Wizje, Uruchomucho w Warszawie oraz Warsaw Music Week, dotarli również do finału konkursu „Zrób Głośniej” T-mobile-music. Nową płytę wydali własnym sumptem z pomocą fanów, którzy wzięli udział w akcji crowdfundingowej kupując płyty, koszulki i… koncerty zespołu w tzw preorderze.

Wieczór rozpocznie koncert młodej warszawskiej kapeli – Traces to Nowhere. Nazwa zespołu to tytuł pierwszego odcinka serialu ‘Twin Peaks’, który stanowi pozamuzyczną inspirację dla członków zespołu. Utwory Traces to Nowhere to przede wszystkim ciężkie, wielowarstwowe kompozycje wzbogacone o melodyjny wokal Karoliny Mazurskiej.

To będzie wieczór silnych kobiecych osobowości artystycznych.